Bioenergoterapia

Bioenergoterapia jest jedną z odmian medycyny naturalnej, która opiera się na właściwościach energetycznych bioenergoterapeuty. Metoda ta polega na od odblokowaniu kanałów energetycznych w organizmie człowieka, co pomaga organizmowi powrót do zdrowia. Z zabiegu bioenergoterapii osoby korzystają dobrowolnie. Zabieg jest zastrzykiem energii potrzebnej organizmowi do podjęcia walki z chorobą.

Po zabiegu mogą pojawiać się zwiększone dolegliwości bólowe do 3 dni po zabiegu lub organizm pacjenta zareaguje bólem w miejscach nieodczuwalnych jako chore. Bioenergoterapeuta oddziałuje na zakłócone biopola, organizm i organy; oczyszcza je i wzmacnia. Wspomaga energetycznie osłabiony organizm i wyrównuje aurę. Stosowanie bioenergoterapii nie wymaga przerywania działań medycznych. Bioenergoterapia nie tylko łagodzi objawy, lecz dociera do przyczyny zaburzeń organizmu.

Bioenergoterapia jest zawodem. Pomyślnie zdałam egzamin w 2006 roku przed Międzywojewódzką Izbą Rzemieślniczą w Bydgoszczy i posiadam tytuł czeladnika tego zawodu. (Więcej w dziale Certyfikaty).

Medycyna holistyczna, traktuje człowieka jako całość. Ważna jest nie tyle choroba, co przyczyny tkwiące w organizmie, które pozwoliły by choroba się rozwinęła. Medycyna ta respektuje „Przysięgę Hipokratesa” i prawa natury, które stara się je zrozumieć i wykorzystać dla dobra chorego.

Zmusza chorego do czynnego udziału w działaniach prowadzących do zdrowia.

Według Hipokratesa, życie jest to psychiczny i duchowy stały rozwój aż do śmierci, w dobrym zdrowiu fizycznym. Jesteśmy tak skonstruowani, że z powodzeniem możemy przeżyć około 120 – 130 lat zachowując sprawność fizyczną, psychiczną i radość życia.

Posiadam również VII stopień Przewodnika. PRZEWODNIK jest wiedzą, która pochodzi od wielkiej Starosłowiańskiej Tradycji Północy. Jest to bardzo stara praktyka, której korzenie sięgają kilkuset lat wstecz. Obejmuje wiele dziedzin życia. Ukierunkowana jest na rozwój wewnętrzny i duchowy, a także na pomoc sobie, oraz innym. (Więcej w dziale Certyfikaty).

Od wielu lat współpracuje z Anią Mitką, która między innymi jest Mistrzynią Reiki. Jest moim nauczycielem, przyjacielem, bioenergoterapeutką. Mimo braku reklamy, jej pacjenci zjeżdżają się do niej nawet z bardzo odległych miejsc – także z zagranicy. Zapraszam do przeczytania artykułu o Ani napisanego przez Panią Ewę Dereń z „Nieznanego Świata” z serii „Poczet healerów polskich” pt. „Uzdrowicielka z racjonalnym umysłem.